Zapraszamy na kolejny wykład on-line pt. „Kobieta w rytuale – ciało, sacrum i profanum”

Szanowni Państwo, jest nam bardzo miło poinformować, że już 31 sierpnia (wtorek) o godz. 17.00 spotkamy się kolejny raz na wykładzie on-line organizowanym w ramach projektu „Poznaj tajemnice ciała ludzkiego
w teatrze anatomicznym XXI wieku”
.
Tym razem prelegentem naszego spotkania będzie Dr Hanna Mańkowska- Pliszka, antropolog, paleopatolog na co dzień pracownik Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej WUM, która przedstawi wykład pt:
„Kobieta w rytuale – ciało, sacrum i profanum”.
Wykład odbędzie się pod adresem https://us06web.zoom.us/j/89323132968….
❗️ Ze względów technicznych liczba wejść na platformę ograniczona jest do 300 – o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje pierwszeństwo połączenia ze wskazaną stroną.
Rytuały i wszelkiego rodzaju zabiegi określają granice piękna i przynależności kulturowej. Coś co dla współczesnych (nowoczesnych) kobiet może być niezrozumiałe, wręcz straszne wpisane jest w dziedzictwo i tożsamość kobiet z różnych kręgów etnicznych. Upiększanie i kształtowanie ciała, nawet drastyczne zabiegi takie jak infibulacja są wpisane w rzeczywistość wielu kobiet. Poddajemy się im dobrowolnie bądź nie aby być pięknymi, wartościowymi lub jesteśmy kontynuatorkami dawnych tradycji. Rytuały dotyczą również tak intymnych momentów w życiu kobiety jak poród.
Zapraszamy Państwa w podróż do tajemniczego świata kobiet!
Wykład organizowany jest w ramach projektu: „Poznaj tajemnice ciała ludzkiego w teatrze anatomicznym XXI wieku”, dofinansowanego z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.