Wystawa poświęcona prof. Tadeuszowi Koszarowskiemu

Zapraszamy do oglądania nowej ekspozycji w Centrum Biblioteczno-Infomacyjnym WUM, w czytelni, na II piętrze!

Wystawa poświęcona jest prof. Tadeuszowi Koszarowskiemu (1915-2002), chirurgowi, onkologowi, naukowcowi, organizatorowi służby zdrowia, społecznikowi, humaniście, sportowcowi.

W gablotach prezentujemy wybrane pamiątki ze spuścizny Profesora podarowanej do zbiorów Muzeum przez Annę i Piotra Zborowskich.

Tadeusz Koszarowski był długoletnim dyrektorem Instytutu Onkologii w Warszawie, inicjatorem i twórcą Centrum Onkologii na Ursynowie.

Profesor stworzył oryginalne programy profilaktyki, diagnozowania i leczenia nowotwórów w opraciu o ogólnopolską sieć placówek onkologicznych.

Był twórcą polskiej chirurgii onkologicznej, inicjatorem ustanowienia Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.