Serdecznie zapraszamy na wirtualną wystawę pt: „Słynni patolodzy na przestrzeni dziejów – od XVIII do XX wieku”. Na 23 planszach chcemy  przedstawić  sylwetki znanych patologów – zarówno polskich jak i zagranicznych, których dokonania znacząco przyczyniły się do rozwoju medycyny na przestrzeni XVIII,  XIX i XX wieku. Każdemu z nich poświęciliśmy jedną planszę. Niektóre z osób tu przedstawionych to postaci, o których dokonaniach większość z nas wie niewiele, a najpewniej nie słyszały o nich wcale.  W zwięzły sposób przyjrzymy się więc ich osiągnięciom, zidentyfikujemy ich wkład w praktykę medyczną oraz postaramy się pokazać kontekst ich odkryć. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta forma przedstawiania sylwetek ludzi, których odkrycia i badania na zawsze zmieniły zarówno światową jak i polską medycynę.

Projekt wystawy przygotowało Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt graficzny opracowała Katarzyna Ośko przy współpracy Piotra Berezowskiego.  Serdecznie zapraszamy do lektury!

Jedna odpowiedź do “Wirtualna wystawa „Słynni patolodzy na przestrzeni dziejów – od XVIII do XX wieku””

Możliwość komentowania została wyłączona.