Szanowni Państwo,

Jest nam miło poinformować, że już 28 września tj. wtorek o godz: 17.00 spotkamy  się kolejny raz na wykładzie, który organizowany jest w ramach projektu: „Poznaj tajemnice ciała ludzkiego w teatrze anatomicznym XXI wieku” i jest dofinansowany przez Ministra Edukacji i Nauki z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

Wykład będzie przeprowadzony  w formie on-line,   a następnie zostanie nagrany i udostępniony na naszej stronie Teatru Anatomicznego, a także na kanale You-Tube. Prelegentem naszego spotkania będzie  dr Wiktor Bogacki , który przedstawi  wykład pt: „Prawdziwi aktorzy teatru neuronauki, czyli jak odkrywamy tajemnice ludzkiego umysłu.”

Pytanie o istotę umysłu jest prawdopodobnie jeszcze starsze niż medycyna, jednak próby odpowiedzi na nie nierozerwalnie łączą się z badaniami z dziedziny anatomii prawidłowej i patologicznej. Chociaż wkład tych prac jest wielki, ich metodologia napotykała liczne bariery. Eksplozja technik badawczych ostatniego stulecia umożliwiła wgłębienie się w procesy neurobiologiczne na niespotykanym wcześniej poziomie.  Wiedza o mechanizmach działania substancji psychoaktywnych, biologicznych podstawach chorób psychicznych, mechanizmach powstawania emocji czy wreszcie ewolucji języka pochodzi z tak zwanych translacyjnych badań podstawowych i przedklinicznych. Co to oznacza? Czym one są? I jak badania neurobehawioralne odkrywają przed nami tajemnice ludzkiego umysłu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas wykładu.

Wykład odbędzie się pod adresem:

Ze względów technicznych liczba wejść na platformę ograniczona jest do 300 – o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje pierwszeństwo połączenia ze wskazaną stroną.