Wystawa pt.: „Na granicy życia i śmierci. Tajemnicza mumia ze zbiorów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”.

Szanowni Państwo, w związku z dużym zainteresowaniem wystawą pt: „Na granicy życia i śmierci. Tajemnicza mumia ze zbiorów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”, informujemy, że ekspozycja będzie czynna w dni robocze w godz. 10:00 -16.00 do 4 czerwca 2019 r. w Centrum Biblioteczno – Informacyjnym, na parterze w sali 27, ul. Żwirki i Wigury 63.

Dzięki wystawie można na chwilę „przenieść się” do starożytnego Egiptu i odkryć tajemnice grobowców królewskich. Dowiedzą się Państwo w jaki sposób mumifikowano zmarłych oraz  jakie przedmioty zabierano ze sobą w tę ostatnią drogę. Na wystawie oprócz oryginalnych zabytków  można zobaczyć też pięknie wykonane kopie rzeźb z grobowca Tutanchamona w skali 1:1. Eksponowana mumia oraz czaszki pochodzą ze zbiorów Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Wystawa została zorganizowana przy współpracy Stowarzyszenia Miłośników Egiptu „Herhor”. Zdjęcia wykonał Tomasz Jędrzejewski – Dział Fotomedyczny WUM.