Wykład on-line „Życie i dokonania Tytusa Chałubińskiego w kontekście 200-lecia urodzin” dr Adama Tyszkiewicza

W imieniu Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie serdecznie zapraszamy Państwa na wykład on-line dra Adama Tyszkiewicza pt. „Życie i dokonania Tytusa Chałubińskiego w kontekście 200-lecia urodzin”, który odbędzie się 16 grudnia o godzinie 17. Prelegent przybliży postać i dokonania najsłynniejszego lekarza dziewiętnastowiecznej Warszawy przyrodnika, społecznika, znanego piewcy Tatr. Jego biografia zostanie przedstawiona na tle realiów społecznych i historycznych epoki z podkreśleniem dokonań na niwie nauk medycznych i przyrodniczych, działalności społecznej oraz oceną jego działań w dobie współczesnej. Podczas prelekcji dowiecie się np. czym pasjonował się Chałubiński podczas pobytu w Dreźnie w 1864 r., gdzie rozważano po śmierci „króla Tatr” zlokalizować jego nagrobek oraz w jaki sposób Akademia Medyczna w Warszawie planowała przed laty uhonorować słynnego lekarza. W spotkaniu wezmą także udział dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu Leszek Ruszczyk oraz kierownik Działu Przyrody tejże instytucji Marek Słupek.

Aby wziąć udział w wykładzie należy w dniu 16 grudnia o godzinie 17.00 wejść do pokoju wykładowego- link dostępowy, ID spotkania oraz hasło poniżej:

Serdecznie zapraszamy!