Wystawa czasowa pt. „Pomiędzy Warszawą a Zakopanem. Legenda Tytusa Chałubińskiego”.

Wernisaż wraz z otwarciem nowej wystawy czasowej pt. „Pomiędzy Warszawą a Zakopanem. Legenda Tytusa Chałubińskiego” zaplanowany był na 23 marca 2020 roku. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, Muzeum Historii Medycyny zdecydowało się na przesunięcie jej dostępności na moment, w którym sytuacja będzie bezpieczna dla zwiedzających. Wystawa będzie czekać na wszystkich gości, a zaprasza na nią Jego Magnificencja prof. dr hab. Mirosław Wielgoś, pod którego patronatem została przygotowana. Przedstawienie historii Tytusa Chałubińskiego ma być niejako impulsem do lepszego poznania jego niezwykłej sylwetki. Szerokie spektrum zainteresowań (od medycyny, przez botanikę i historię sztuki po taternictwo) pokazuje, że był człowiekiem bardzo dynamicznym i otwartym na otaczający go świat. Traktowanie pacjentów, bez względu na ich pochodzenie społeczne, z ogromną empatią i wyrozumiałością, może być wzorem dla każdego, nie tylko lekarzy.

Wystawa będzie otwarta do marca 2021 roku.

Partnerami wystawy są:
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem
Zielnik Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
Muzeum Geologiczne im. Stanisława Józefa Thugutta
Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
Narodowe Archiwum Cyfrowe
Muzeum Narodowe w Warszawie
Towarzystwo Lekarskie Warszawskie
Fundacja Pokolenia Pokoleniom.

Autorami scenariusza wystawy są Kinga Warszawska i Adam Tyszkiewicz z Muzeum Historii Medycyny WUM.

Projekt graficzny wystawy: Piotr Berezowski.

Zdjęcia wykonał: Pan Krzysztof Gardulski – Dział Fotomedyczny WUM.