Wystawa o Tytusie Chałubińskim do obejrzenia w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Szanowni Państwo, jest nam bardzo miło poinformować, że nasza wystawa o Tytusie Chałubińskim, do niedawna prezentowana na pierwszym piętrze budynku CBI, ruszyła w Polskę!
Stała się uzupełnieniem nowo otwartej wystawy w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu pt. „Gawęda Tatrzańska Tytusa Chałubińskiego”. Jak informuje na stronie Muzeum Grzegorz Kościelniak, kurator ekspozycji, opisał ją tymi słowami: „…wystawa to zbiór pamiątek po doktorze, obrazów przedstawiających różne miejsca jego życia, a przede wszystkim jego ukochane Zakopane. Zwiedzający zobaczą oryginalne, należące do doktora stetoskop i inne akcesoria medyczne, okulary, laskę czy ciupagę. Przedstawiony zostanie także wątek radomski, bowiem właśnie w Radomiu urodził się Tytus Chałubiński”
Przejeżdżając lub wybierając się do Radomia, warto zaplanować czas również na odwiedzenie tej ważnej dla historii miasta i regionu placówki kulturalnej. Poniżej prezentujemy Państwu mini galerię z tej ekspozycji.