Spacer pt. „Po drugiej stronie cmentarnej bramy” po cmentarzach ewangelickich w Warszawie.

W imieniu Muzeum Historii Medycyny WUM zapraszamy 7 września o godz. 17.00 na spacer po cmentarzach ewangelickich pt. „Po drugiej stronie cmentarnej bramy”.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o wcześniejsze, obowiązkowe zapisy na adres mailowy: muzeum@wum.edu.pl, ponieważ grupa nie może przekroczyć tego dnia 25 uczestników. W momencie zebrania się grupy, wszyscy uczestnicy spaceru zostaną poinformowani o zapisie mailem zwrotnym. Prosimy o zabranie ze sobą obowiązkowo maseczek.

Czas zwiedzania do 2 godz. zegarowych. Spotkanie przy bramie Cmentarza Ewangelicko-Reformowanego, ul. Żytnia 42.
Spacer poprowadzi dr Adam Tyszkiewicz.

Wrześniowy spacer będzie już trzecim spotkaniem w ostatnich kilkunastu miesiącach przypominającym sylwetki słynnych lekarzy i farmaceutów na warszawskich nekropoliach. Tym razem odwiedzimy wspólnie zazwyczaj rzadziej odwiedzane, ale równie interesujące dwa cmentarze ewangelickie, na których znajdują się groby tak słynnych medyków jak: pediatry Władysława Szenajcha,  radiologa Marii Werkenthin, embriologa Jana Feliksa Tura czy  patologa Franciszka Venuleta. 7 września zatrzymamy się również przy grobie zmarłego przed trzema laty rektora Akademii Medycznej w kadencji 1979-1981 prof. Jerzego Szczerbania. Wiele nagrobków, przy których będziemy się zatrzymywać, będzie niezwykle interesujących również ze względu na ich wartość artystyczną, z tego też powodu konieczne będzie przywołanie nazwisk słynnych warszawskich rzeźbiarzy, architektów i kamieniarzy. Tradycyjnie będziemy zwracać uwagę na groby innych zasłużonych warszawskich akademików oraz przedstawicieli stołecznego duchowieństwa, przemysłu oraz świata kultury.  

Serdecznie zapraszamy !