MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA STOWARZYSZENIA MUZEÓW UCZELNIANYCH „Dziedzictwo akademickie dla przyszłości nauki” 26-29 kwietnia 2022 roku, Warszawa.

W dniach 26 – 29 kwietnia 2022 w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych  Dziedzictwo akademickie dla przyszłości nauki – Academic heritage for the future of science, w której nasze Muzeum także brało udział.  W środę 27 kwietnia dyrektor Muzeum Grażyna Jermakowicz wystąpiła z prelekcją o lekcjach anatomii w Teatrze Anatomicznym XXI wieku. W piątek 29 kwietnia nasze Muzeum miało zaszczyt gościć przedstawicieli muzeów uczelnianych z Polski i z zagranicy, w tym najważniejszych organizacji europejskich zajmujących się dziedzictwem i akademickim muzealnictwem UMAC ICOM (International Council of Museums Committee for University Museums and Collections) oraz UNIVERSEUM (European Academic Heritage Network). Goście obejrzeli wystawę stałą, a także ekspozycje czasowe. Studenci I i II roku Wydziału Lekarskiego WUM opowiedzieli o prowadzonych multimedialnych lekcjach w Teatrze Anatomicznym XXI w i o rozwijającej się współpracy studentów z Muzeum Historii Medycyny.