Noc Muzeów z Teatrze Anatomicznym XXI wieku

Szanowni Państwo,

już w najbliższą sobotę 14 maja  w godz.: 19.30-01.00 zapraszamy na Noc Muzeów w Muzeum Historii Medycyny WUM.  Podczas wydarzenia będzie udostępniona nowoczesna przestrzeń muzealno – edukacyjna dla wszystkich pragnących „Poznać tajemnice ciała ludzkiego” w „Teatrze anatomicznym XXI wieku”. Jej aranżacja nawiązuje do tradycji europejskich teatrów anatomicznych. Podczas Nocy Muzeów,  między innymi,  zaprezentujemy pokaz multimedialny 3D wraz z lekcją anatomii prowadzonej przez studentów WUM  ArsMedica, przedstawimy film o historii anatomii pt: „Kamienie milowe”.  Ponadto odbędą się:

Warsztaty: (w trybie ciągłym)

1. „Lekcja anatomii” – pokaz multimedialny w technologii 3D.
2. „Ratowanie na spontanie” – warsztaty z pierwszej pomocy, opatrywanie ran, resuscytacja. Obsługiwane przez studentów IFMSA-Poland Oddział Warszawa

Stoiska: „Zdrowie pod kontrolą” (Obsługiwane przez studentów IFMSA-Poland Oddział Warszawa)
Zdrowe odżywianie,
Zmierz ciśnienie i cukier,
Rejestracja DKMS,
Profilaktyka nowotworów-samokontrola,

Wykłady:
– 20.30,  dr Hanna Pliszka „Anatomia i patologia w malarstwie ze zbiorów Pinakoteki w Mediolanie”.  (Antropolog dr Hanna Pliszka pracuje w  Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu  Medycznego, specjalizuje się w dziedzinie biologii człowieka, anatomii oraz  paleopatologii – zajmuje się rozwiązywaniem tajemnic z przeszłości na podstawie badań szczątków ludzkich).
-21.30, Aleksandra Hyży „Jedzenie i zdrowie na przestrzeni wieków – co gościło na naszych talerzach”. (Aleksandra Hyży – dietetyk, doktorantka w Zakładzie Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WUM, obecnie kończy kolejne studia magisterskie ze Zdrowia Publicznego. Główne obszary zainteresowań naukowych to edukacja zdrowotna, promocja zdrowia oraz komunikacja).