Wystawa czasowa „Od dżumy do COVID-19”

Szanowni Państwo!
Właśnie zakończyliśmy drugi i zarazem ostatni etap montażu naszej wystawy czasowej .” Od dżumy do COVID-19 – obraz chorób zakaźnych w kulturze i medycynie”. Do istniejących już plansz dodaliśmy  okazałą planszę tytułową oraz 16 plansz opisujących i ilustrujących historię oraz przebieg epidemii chorób zakaźnych w czterech słynnych miastach: Paryżu, Londynie, Nowym Jorku i Warszawie. Odwiedzając naszą wystawę, dowiecie się Państwo m.in. jak nazywał się sławny warszawski burmistrz powietrzny w czasach walki z dżumą w pierwszej połowie XVII wieku; która zaraza wraz z rewolucją lipcową decydowała o życiu społecznym we Francji w 1830 roku; jaki kataklizm poprzedził wielki pożar w Londynie w 1666 roku i jakiego koloru bano się i unikano w Nowym Jorku w XVIII wieku.
Wystawa jest dostępna dla oglądających na 1 piętrze budynku Centrum Biblioteczno – Informacyjnego WUM przy ul. Żwirki i Wigury 63.
Serdecznie zapraszamy! Autorami scenariusza i tekstów na wystawie są Adam Tyszkiewicz i Krzysztof Schoeneich.
Zdjęcia: Dział Fotomedyczny WUM