Spacer pt. „W cieniu warszawskich wieżowców. Tajemnice Kampusu Lindleya.”

Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: „Dziedzictwo Asklepiosa, medycyna kontra humanistyka”, które odbędzie się 3 czerwca 2019 roku o godz. 17.00. Spotkanie przed budynkiem Collegium Anatomicum przy ul. T. Chałubińskiego 5.

Tym razem będzie to spacer pt. W cieniu warszawskich wieżowców. Tajemnice Kampusu Lindleya. który poprowadzi dr Adam Tyszkiewicz.

Teren dawnego Szpitala Dzieciątka Jezus w sąsiedztwie ulic Nowogrodzkiej, Chałubińskiego i Oczki to miejsce magiczne w sercu Warszawy. Od ponad przeszło 100 lat jest nie tylko zwierciadłem dziejów akademickiej medycyny, ale także świadkiem przemian urbanistyczno-architektonicznych w rozbudowującym się mieście. Spacerując pomiędzy pawilonami szpitala, można natrafić na niejeden ślad dokonań słynnych, stołecznych lekarzy, m.in. Wiktora Grzywo-Dąbrowskiego, Ludwika Paszkiewicza, Edwarda Lotha i Adam Grucy, którzy przez dekady budowali fundamenty polskiej medycyny. Podczas spaceru zajrzymy do dawnych auli wykładowych, poszukamy tablic pamiątkowych oraz obejrzymy historyczne zdjęcia, dzięki czemu przeniesiemy się wspólnie w czasie kilka dekad wstecz.

Zapraszamy!