XXIII Festiwal Nauki – wycieczki naukowe pt. „Akademicki trójstyk na Ochocie” oraz „Symbole Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. The best of…”.

XXIII Festiwal Nauki 2019 nabiera rozpędu…

Z tej okazji gorąco Państwa zapraszamy na kolejne wydarzenie organizowane w ramach festiwalu, które odbędzie się 28 września 2019 r. o godz. 9:00, a zatytułowane będzie „Akademicki trójstyk na Ochocie”.
Zbiórka pod budynkiem Rektoratu WUM.

Natomiast w dniu 25 września na kampusie Banacha odbył się spacer pt. „Symbole Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. The best of…”. Wzięli w nim udział uczniowie I klasy ochockiego Liceum Ogólnokształcącego nr 69 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944.
Podczas spotkania, które składało się z wycieczki po najciekawszych wnętrzach gmachu Rektoratu oraz Centrum Biblioteczno-Informacyjnego, a także mini-wykładu w auli J. Piekarczyka, prowadzący spotkanie Adam Tyszkiewicz zaprezentował najważniejsze momenty z dziejów uczelni, sylwetki najwybitniejszych medyków i farmaceutów oraz znaki ikonograficzne charakteryzujące dziedzictwo naszej uczelni. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, m.in. kim był Józef Brudziński – patron Szpitala Pediatrycznego, na czym polegać będzie federalizacja WUM i UW, oraz gdzie powstanie wkrótce na terenie kampusu Dom Ronalda McDonalda.

Organizatorem spotkania była Fundacja Rozwoju WUM oraz Muzeum Historii Medycyny WUM.

Oto fotorelacja z wydarzenia ze spaceru „Symbole Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. The best of…”, który odbył się 25/09/2019 r.