Wystawa w związku z 35. rocznicą śmierci prof. dra hab. n. med. Mariana Górskiego (1908 – 1985)

Od 10 lutego 2020 r. w czytelni Biblioteki Głównej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego będzie można obejrzeć wystawę o prof. dr. hab. n. med. Marianie Górskim (1908 – 1985). Będzie to wspomnienie historii życia i pracy akademickiej zasłużonego lekarza stomatologa, profesora, kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Stomatologicznej Akademii Medycznej w Warszawie w 35. rocznicą śmierci.

Zwiedzający zapoznają się z ciekawą biografią profesora, a także ze zbiorami Biblioteki Głównej WUM i Muzeum Historii Medycyny WUM, poświęcone prof. Marianowi Górskiemu i stomatologii. Ciekawostką wystawy będzie fajka oraz zdjęcia z rodzinnego albumu udostępnione przez prof. Andrzeja Górskiego – Rektora Akademii Medycznej w Warszawie w latach 1996-1999 a prywatnie syna prof. Mariana Górskiego.

Wystawa znajduje się w Czytelni Biblioteki WUM (II piętro Centrum Biblioteczno-Informacyjne) .

Fot. Dział Fotomedyczny