Piknik Naukowo-Artystyczny organizowany przez Uniwersytet Otwarty UW.

Muzeum Historii Medycyny WUM wraz z Uniwersytet Otwarty UW serdecznie zapraszają na Piknik Naukowo-Artystyczny, na którym będzie można wziąć udział w wielu ciekawych atrakcjach, m. in. dyrektor naszego muzeum dr Adam Tyszkiewicz poprowadzi dwa spacery historyczne po Powiślu.

Tematy i godziny spacerów:

16:00 – O zdrowiu, higienie i chorobach zakaźnych na warszawskim Powiślu;
17:00 – Uniwersyteckie opowieści, czyli 10 anegdot o warszawskiej „Dzielnicy Łacińskiej”.

Podczas spaceru prowadzący opowie m.in. o budowie gmachu Polskiego Towarzystwa Higienicznego; o kąpielach, których zażywali Warszawiacy w Łaźni Teodozji Majewskiej oraz niezrealizowanym projekcie budynków w dzielnicy Powiśle w związku ze Światową Wystawą w 1943/44 r.

Zapraszamy i przypominamy, że Piknik Naukowo-Artystyczny odbywa się już 14 września!

Ubierzcie się ciepło i tłumnie przybywajcie do Ogrodu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul.Dobrej 68/70 w Warszawie !!
Wstęp wolny !!

Fot. z Narodowe Archiwum Cyfrowe