Pamiątkowe Tableau dołączyło do zbiorów naszego Muzeum

Szanowni Państwo, dzisiaj chcielibyśmy pokazać państwu rodzinną i zarazem historyczną pamiątkę, którą przekazała niedawno do naszego Muzeum rodzina Państwa Rogowskich-Tylman.
Tableau to pamiątkowe zdjęcie grupy osób; składa się z wielu mniejszych zdjęć, zazwyczaj portretowych. Najczęściej dużych rozmiarów, wykonywane ręcznie np. w celu upamiętnienia grupy uczniów i nauczycieli lub studentów i profesorów. Na tableau z 1912, wśród studentów i profesorów Wydziału Farmacji, widnieje Feliks Tylman (pierwszy od góry w przedostatnim rzędzie), który ukończył farmację na Cesarskim Uniwersytecie Warszawskim w tym właśnie roku. Od 1915 roku prowadził w Łowiczu aptekę, która stała się częścią jego tradycji i historii tego miasta; spalona w 1939 roku i odbudowana przez właściciela, została następnie znacjonalizowana przez państwo po wojnie. Po transformacji ustrojowej na nowo otworzyła swoje podwoje pod kierunkiem spadkobierców F. Tylmana jako Apteka Tylmana. Mamy nadzieję że ta cenna pamiątka będzie w przyszłości cennym dodatkiem do wystawy Muzeum o historii warszawskiej Farmacji.