Strona główna / O muzeum

Znak graficzny

Na posiedzeniu 22 kwietnia 2013roku Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zatwierdził znak graficzny Muzeum Historii Medycyny WUM. Wiodącymi elementami są: laska Asklepiosa i początkowe słowa (w wersji łacińskiej) greckiej maksymy Hipokratesa: "Ho bios brachys, he de techne makre..."

Polskie tłumaczenie całej maksymy brzmi: "Życie krótkie, sztuka długa, okazja ulotna, doświadczenie niebezpieczne, sąd niełatwy". Sugeruje, że do poznania sztuki medycznej nie wystarczy życie jednego człowieka - potrzebna jest praca wielu pokoleń.