Strona główna / Wydarzenia / Wydarzenia / "Lekcja anatomii" w ramach tegorocznej Nocy Muzeów
14 Maja 2016 / Wydarzenia

"Lekcja anatomii" w ramach tegorocznej Nocy Muzeów

W sobotę 14 maja br. Muzeum Historii Medycyny naszej Uczelni odwiedziła rekordowa liczba gości. We współpracy z Zakładem Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, kierowanym przez prof. Bogdana Ciszka, na tegoroczną „Noc Muzeów” przygotowano wielowymiarową ekspozycję „Lekcja anatomii”.

Obok podziwiania XVII-wiecznych ksiąg, dawnych rycin anatomicznych, narzędzi, zdjęć i projekcji bogato ilustrowanego wykładu o historii anatomii od czasów starożytnych, goście oglądali gipsowe preparaty, dydaktyczne modele anatomiczne, uczestniczyli też w pokazach i prelekcjach przedstawianych przez studentów - członków Koła Naukowego Anatomii pod kierunkiem dr. Juliana Komarnickiego i mgr Michała Grzegorczyka.

Frekwencja, przede wszystkim duże grupy młodzieży, dopisywała niezmiennie od otwarcia ekspozycji o godz. 19.00 do pierwszej w nocy. Niejako „przy okazji” w kuluarach na parterze oglądano wystawę „70-lecie reaktywowania Wydziału Lekarskiego UW”, a na pierwszym piętrze –             „Gdy gaśnie pamięć ludzka – dalej mówią kamienie – historia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na tablicach i w rzeźbie”.

Tegoroczną „Noc Muzeów” w naszej Uczelni zaszczycił swą obecnością prof. Mirosław Wielgoś – Rektor Elekt oraz prof. Barbara Górnicka – Prorektor Elekt, Prodziekani I Wydziału Lekarskiego – doc Paweł Włodarczyk, prof. Krzysztof Filipiak, prof. Krzysztof Zieniewicz, a także Zastępca Kanclerza mgr Jan Matłachowski.

Nie zawiedli też seniorzy Uczelni - z prof. Wandą Bochenek, prof. Witoldem Mazurowskim, dr. Andrzejem Trzaskowskim, dr. Jerzym Potockim          i in. na czele.