Strona główna / Spotkania Muzealne / Spotkania Muzealne / "Księgozbiory lekarzy warszawskich XIX wieku"
16 Października 2014 / Spotkania Muzealne

"Księgozbiory lekarzy warszawskich XIX wieku"

Wykład wygłosi dr Andrzej Skrzypczakhistoryk książki i księgarstwa, nauczyciel akademicki UW i UMCS, bibliofil. Członek Polskiego Towarzystwa Bibliologicznego i Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, honorowy członek Stowarzyszenia Księgarzy Polskich i Towarzystwa Bibliofilów Polskich w Warszawie. Twórca i b. redaktor naczelny czasopisma „Wiadomości Księgarskie”, współpracownik „Acta Poligraphica”. Autor książek: Sennewaldowie księgarze i wydawcy warszawscy, Bibliografia osobowa pracowników IINiSB, Dwie miłości wielkie i jedna miniaturowa, W pogoni za białym krukiem, Ruch wydawniczy we Lwowie, Książka piękna w dorobku drukarń warszawskich – oraz ponad 190 rozpraw z zakresu księgoznawstwa (z których wiele poświęconych jest dziejom wydawnictw medycznych).