Strona główna / Wystawy / "70-lecie reaktywowania Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego"
od 14 Listopada 2014

"70-lecie reaktywowania Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego"

Na wystawie przedstawiono początki tajnego nauczania m.in. "Szkołę Zaorskiego" działającą od 1941 roku oraz historię reaktywowania w 1944 roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Wystawę ilustruje bogaty materiał ikonograficzny i dokumentacyjny pochodzący od byłych studentów "Szkoły Zaorskiego" i "Akademii Boremlowskiej".