Strona główna / Spotkania Muzealne / Sesje Historyczne / "70-lecie reaktywowania Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego"
14 Listopada 2014 / Sesje Historyczne

"70-lecie reaktywowania Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego"

Sesję w Muzeum Historii Medycyny otworzył Rektor prof. Marek Krawczyk, który w swoim wystąpieniu przytoczył m.in. wiele ważnych i najczęściej pomyślnych zdarzeń w historii Uczelni, które miały miejsce w listopadzie. Obecni byli b. Rektorzy Uniwersytetu Warszawskiego; prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow i prof. Piotr Węgleński. Dyrektor Muzeum prof. Edward Towpik wygłosił  wykład: „Akademia Boremlowska w latach 1944-45 i jej wykładowcy”.   Wspomnieniami z czasów nauki w Szkole Zaorskiego i Akademii Boremlowskiej podzielili się z zebranymi prof. Zbigniew Szreniawski i dr Mieczysław Buczkowski. W foyer otwarto wystawę poświęconą tajnemu nauczaniu medycyny i pierwszym miesiącom reaktywowanego Wydziału Lekarskiego. W gablotach pokazano unikalne dokumenty z tamtych czasów, przekazane  przez byłych studentów lub ich rodziny.