Zdjęcie ze spaceru: Wanda Widomska, Dział Fotomedyczny WUM.

Zgodnie z realizowanym przez Muzeum Historii Medycyny WUM cyklem spacerów po warszawskich nekropoliach, grupa pasjonatów historii sztuki medycznej miała okazję zwiedzić Cmentarz Ewangelicko-Augsburski i Cmentarz Ewangelicko-Reformowany. O sylwetkach wybitnych lekarzy i farmaceutów pochowanych tamże opowiedział, z charakterystyczną dla siebie pasją i zaangażowaniem, Dyrektor Muzeum Historii Medycyny WUM – dr Adam Tyszkiewicz. Nauczycieli akademickich naszej uczelni reprezentował prof. Krzysztof J. Filipiak, który wzbogacił spacer opowieścią o historii rehabilitacji kardiologicznej. Czytaj dalej „Po drugiej stronie cmentarnej bramy. Groby medyków i farmaceutów na warszawskich nekropoliach protestanckich”